Het Verenigd Koninkrijk geeft £3 miljoen aan ’s werelds grootste ME/CVS-onderzoek
Het Verenigd Koninkrijk gaat £ 3,2 miljoen aan overheidsgeld voor ‘DecodeME’ financieren, ’s werelds grootste ME/CVS-onderzoek. Met als doel om 20.000 patiënten te rekruteren. Het zal DNA-verschillen analyseren tussen mensen met en zonder ME/CVS om de oorzaken van de ziekte te helpen vinden.
Er zijn dingen aan het veranderen: ME/CVS krijgt aandacht met een volledige pagina in een nationale krant. The Times meldt dat Britse financiers van gezondheidsonderzoek £ 3,2 miljoen geven om DecodeME op te zetten, ’s werelds grootste ME/CVS-onderzoek. En patiënten zullen centraal staan in dit project.
DecodeME wordt een enorme genetische studie om de biologische oorzaken van de ziekte te vinden. De studie heeft 20.000 patiënten nodig om aan de studie deel te nemen en de werving hiervan zal begin volgend jaar in het VK beginnen.
Het onderzoeksteam gaat op zoek naar kleine verschillen in DNA tussen mensen met en zonder ME/CVS, met als doel te achterhalen wat er misgaat bij patiënten. Dat zou een enorme vooruitgang zijn in onze kennis.
Bron: mecfsresearchreview.me