Tips om thuis te doen
Tips om thuis te doen
We vroegen een aantal mensen wat zij zoal doen deze dagen dat zij thuis zitten tijdens de lock down en gingen ook zelf op zoek. Onderstaand een aantal opties om de dagen door te komen.
Bezoek een museum: De museumdeuren zijn gesloten, maar de verwondering laat zich niet stoppen! Steeds meer musea nemen je online mee het museum in. Bijvoorbeeld: Museum Voorlinden, RMO (Rijks Museum Oudheden), Van Gogh Museum en in het buitenland Uffizi Gallery Florence.
Luisterbieb: De Online Bibliotheek heeft een mooie actie bedacht nu hun filialen gedwongen gesloten zijn: een selectie van de audioboeken in de Luisterbieb app zijn gratis te beluisteren! Download de app (ook gratis) en kies de titels uit die je interessant vindt.
Podcasts luisteren: Podcasts kunnen over van alles gaan: nieuws, sport, film of andere onderwerpen die jou kunnen interesseren. Er is voor ieder wat wils en het is gratis. (een voorbeeld van een uitleg vind je hier.)
Koken/bakken: bak of kook iets lekkers voor jezelf uit een kookboek of van een online recept. Koken is een hype en je vindt tal blogs in de Nederlandse top 100 foodblogs.
Planten: geef je planten eens extra aandacht: schoonmaken, voeding geven en verpotten bijvoorbeeld. Of zaai iets in een pot in de vensterbank, heerlijke kruiden voor in de keuken bijvoorbeeld. Je hebt snel resultaat en kan leuk zijn om het iedere dag te zien groeien.
Online classes: volg online cursussen, bijvoorbeeld een tekenles, zoek eens op hobby cursus online… je krijgt tal van mogelijkheden.
Films en series kijken: er zijn gratis mogelijkheden, kijk bijvoorbeeld eens hier.
Knutselen: bijvoorbeeld met plak en knipwerk zelf kaarten maken en versturen, je kunt tijdschriften/reclamefolders gebruiken, of zelf stempels maken van aardappels.
Kleine klusjes: de waterkoker ontharden, je schoenen poetsen en mooi maken, etc….
Schrijf brieven/kaarten aan bekenden…of onbekenden natuurlijk.
of schrijf/dicht je ervaring over ME en Corona op en doe mee aan onze oproep!
Postcrossing: Postcrossing is een internationaal project dat gebaseerd is op het uitwisselen van postkaarten, vandaar de term “Postcrossing”. Het project werd op 13 juli 2005 opgericht door de uit Portugal afkomstige Paulo Magalhaes. Het begon eigenlijk bij de gedachte dat hij te weinig leuke post kreeg en is nu uitgegroeid tot een groot uitwisselingsproject met bijna 285.000 gebruikers uit 201 verschillende landen: (bron Wikipedia) Kaarten uitwisselen met vreemden, Google naar postcrossing of kijk bij Post.NL
WWF: bekijk online prachtige natuurfilms van het Wereld Natuur Fonds.
Legpuzzel: maak een ouderwetse puzzel, trek weer eens een puzzel uit de kast
Videobellen: Een andere manier om elkaar te zien, video bellen kan via Skype, Whatsapp, Facetime, etc. Ook leuk om met meerderen tegelijk te doen.
De illustratie is van Lydia van der Meer